marius-prekevicius-krepsininkas-1pries1-jkm-interviu

1 prieš 1 su Mariumi Prekevičiu

1 prieš 1, interviu su įdomiais, garsiais ir nusipelniusiais žmonėmis iš krepšinio pasaulio. Šaindiena, mūsų 1 prieš 1 karštojoje kėdėje – krepšininkas Marius Prekevičius.

 

  • Pasaulio jaunių (iki 18 metų) čempionato sidabro medalio laimėtojas 2003 metais
  • Europos jaunimo (iki 20 metų) čempionato bronzos medalio laimėtojas 2004 metais
  • Pasaulio jaunimo (iki 21 metų) čempionas 2005 metais
  • LKL 3-čios vietos laimėtojas 2007, 2008 metais
  • Baltijos krepšinio lygos Prezidento taures nugalėtojas 2008 metias
  • Lietuvos krepšinio federacijos laimėtojas 2009 metais
  • Keletas klausimų apie jau pasibaigusį 2010-2011 metų LKL sezoną.

 

JKM – Nuo sezono pabaigos praėjus šiek tiek laiko, atslūgo emocijos, įtampa. Kaip vertini 2010-2011 metų “Juventus” komandos sezoną?

MP – Sezoną turėtų vertinti komandos vadovai, šiaip, manau, komanda pasiekė visus tikslus: laimėjo BBL iššūkio taurę ir pateko į elito divizioną, LKL pateko tarp keturių stipriausių komandų. Manau, miestui tai labai neblogai.

 

JKM – Kaip manai, ko visgi pritrūko iki trečiosios vietos LKL čempionate?

MP – Pritrūko gal sveikatos, tikriausiai, nes keli žaidėjai žaidėm su stipriomis traumomis ir, aišku, Prienai visą sezoną žaidė gerai ir sulaukė pastiprinimo prieš atkrintamąsias rungtynes.

 

JKM – Ši sezoną buvai vienas iš “Juventus” komandos lyderių, kaip pats vertini savo asmeninį pasirodymą šį sezoną?

MP – Vidutiniškai, tikriausiai, nes asmeniškai ne viską pasiekiau, ką norėjau.

 

JKM – Esi atstovavęs Vilniaus “Lietuvos Ryto” komandai. Kurią komandą palaikei šių metų LKL finale: Kauno “Žalgirio” ar Vilniaus “Lietuvos Rytą”?

MP – Aš visą laiką sakau, kad palaikau savo draugus, nes abejose komandose jų yra nemažai. O pasveikinu tuos, kurie laimi.

 

JKM – Kokie planai, asmeninės ambicijos artėjančiam 2011-2012 metų sezonui?

MP – Planai, kaip ir kiekvieną vasarą, susirasti komandą, kurioje galėčiau žaisti ir iškovoti kuo daugiau pergalių.

 

Keletas klausimų apie save.

JKM – Esi vienos iš regioninės krepšinio lygos komandų Gargždų „Gargždai“ klubo vadovų, tiksliau–prezidentas. Kaip vertini komandos pasirodymą, kokie planai ir uždaviniai bus keliami ateinantį sezoną?

MP – Šį sezoną vertinu vidutiniškai, galėjo būti geriau, bet čia turbūt taip visą laiką bus. Kitiems metams yra sudaryta komandos vizija ir Gargždų miesto krepšinio plėtros planai. Turėtų įvykti nemažai pasikeitimų, kurie atneš naudą ne tik Gargždų “Gargždai” komandai, bet ir viso miesto labui.

 

JKM – Ar galėtum trumpai papasakoti kodėl ir kaip įvyko, kad pasirinkai būtent krepšininko kelią vaikystėje?

MP – Pasirinkau ne iš karto, nes aš baigiau ir muzikos mokyklą, ir šokius lankiau. Didžiausias perversmas įvyko, kai mane pakvietė į Š.Marčiulionio akademiją ir išvažiavau gyventi į Vilnių. O tada ir prasidėjo viskas rimčiau.

 

JKM – Kuris Lietuvos krepšininkas buvo tavo idealas, kai žengei pirmuosius savo krepšinio žingsnius?

MP – Idealas visada buvo ir vis dar yra iki šiol Š.Marčiulionis. Džiaugiuosi, kad teko galimybė treniruotis ir bendrauti su Š.Marčiulioniu.

 

JKM – Įsimintiniausias momentas tavo, kaip krepšininko, karjeroje?

MP – Daug tų pergalių buvo ir visos labai svarbios, bet labiausiai išskirčiau pasaulio aukso medalį ir dalyvavimą olimpinėse žaidynėse.

 

JKM – Ar jau teko lankytis Joniškio krepšinio muziejuje?

MP – Deja dar neteko, bet tikiuosi greitai apsilankyti.

 

Negalime išvengti klausimų ir apie šią vasarą įvyksiantį 2011 metų Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje.

JKM – Turbūt, visiems labiausiai rūpimas klausimas prieš Euro 2011, Lietuvos komandos sudėtis. Kaip manai, ar traumų išretinta Lietuvos komanda sugebės suburti būrį vyrukų, kurie padovanotų Lietuvai medalius?

MP – Žinoma, kad šiemet tai svarbiausias renginys Lietuvoje. Juk be krepšinio labai mažai kas žino apie Lietuvą. Komanda manau bus suburta tokia, kuri tikrai turėtų žaisti finale.

 

JKM – Ką manai apie Š.Jasikevičiaus ir kitų senbuvių sugrįžimą į Lietuvos rinktinę?

MP – Visi žino, kad Lietuvoje niekada netrūksta krepšininkų, tai aš manau, kad jie tik padės laimėti medalius.

 

JKM – Kaip manai, kas pakeis ar taps Lietuvos krepšinio rinktinės lyderiais dėl traumų iškritus L.Kleizai, J.Mačiuliui?

MP – Kažkas bus tas lyderis, o kandidatų yra nemažai. Pažiūrėsime ir pamatysime.

 

JKM – Pačiam teko atstovauti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei 2008 metais Beijingo Olimpinėse žaidynėse. Koks tai yra jausmas, kai tu tampi visų dėmesio centre ir esi nuolat akylai stebimas tiek aikštelėje, tiek už jos ribų?

MP – Olimpiada – tai yra svarbiausias sporto renginys pasaulyje. Neįmanoma apsakyti to jausmo, kai išeini į atidarymo ceremoniją. O tas dėmesys, manau, nėra labai svarbus. Asmeniškai nesu labai didelė žvaigždė, kad sektų mane kiekviename žingsnyje, tiesiog gyvenu savo gyvenimą ir elgiuosi natūraliai.

 

JKM – Koks būtų tavo startinis penketas 2011 Europos čempionate?

MP – Geriausias koks tik gali būti.

 

JKM – Kaip ir kokiu būdu planuoji stebėti čempionatą, televizoriaus ekrane ar jau turi įsigijęs bilietų į krepšinio rungtynes?

MP – Turiu bilietų, bet neaišku, ar stebėsiu čempionatą Lietuvoje, ar užsienyje. Gali tekti išvažiuoti ruoštis su komanda, tada stebėsiu per televiziją.

 

Joniškio krepšinio muziejus dėkoja Mariui už šį išsamų interviu ir linki jam kuo geriausios kloties ateinantį sezoną. Neužilgo po interviu, Marius pasirašė naują sutartį ir po vienerių metų pertraukos vėl apsivilks “Šiaulių” ekipos marškinėlius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *