zygimantas-jonusas-1pries1-jkm-interviu

1 prieš 1 su Žygimantu Jonušu

1 prieš 1, interviu su įdomiais, garsiais ir nusipelniusiais žmonėmis iš krepšinio pasaulio. Šaindiena, mūsų 1 prieš 1 karštojoje kėdėje – krepšininkas Žygimantas Jonušas.

 

  • 2005–2006: Šviecio Polpak (Lenkija): 14,1 tšk., 3,3 atk. kam., 1,4 rez. perd., 1,6 per. kam. per rungtynes
  • 2006–2007: Brėmerhafeno Eisbaren (Vokietija): 11,7 tšk., 3,3 atk. kam., 1,5 rez. perd. per rungtynes
  • 2007–2008: Brėmerhafeno Eisbaren (Vokietija): 10,7 tšk., 3,2 atk. kam., 1,7 rez. perd. per rungtynes
  • 2008–2009: Brėmerhafeno Eisbaren (Vokietija): 4,9 tšk., 1,9 atk. kam., 1,1 rez. perd. per rungtynes
  • 2009–2010: Nikolajevo MBC (Ukraina): 10,3 tšk., 3,8 atk. kam., 1,3 rez. perd. per rungtynes, vasarį persikėlė į Hageno Phoenix (Vokietija): 8,9 tšk., 3,1 atk. kam., 1,2 rez. perd. per rungtynes
  • 2010–2011: Hageno Phoenix (Vokietija): 13 tšk., 3,9 atk. kam., 1,3 rez. perd. per rungtynes

 

JKM – Sveikiname tave pasirašius naują sutartį su Hageno „Phoenix“(Vokietija) komanda ateinančiam 2011–2012 metų krepšinio sezonui. Paskutinį kartą rungtyniavai gimtojoje Lietuvoje 2004–2005m. sezone Alytaus Alita komandoje. Kas lemią, kad jau toki ilgą laiką rungtyniauji užsienio komandose ir ne gimtojoje Lietuvoje?

ŽJ – Visų pirma, geresnės finansinės sąlygos, ir tai kad Vokietijoje į krepšinio varžybas susirenka mažiausiai bent 3000 žiurovų per rungtynes. Klubų požiūris ir darbas atrodo daug profesonalesnis.

 

JKM – Praėjusi sezoną iš keturių Lietuvių rungtyniavusių Vokietijos aukščiausioje krepšinio lygoje: M.Lukauskio, D.Zavacko ir L.Kisieliaus buvai rezultatyviausias Lietuvis. Hageno „Phoenix“ 32 rungtynės, vid. 26,9 min., 13 tšk. (55,9 proc. dvit., 38,3 proc. trit.), 3,9 atk. kam., 1,3 rez. perd. Ar esi patenkintas savo ir komandos pasirodymu praėjusį sezoną? Kokios ambicijos ateinančiame naujame sezone?

ŽJ – Savo asmeninę statistiką vertinčiau gerai, bet norėjosi kad ir komandos rodikliai būtų buvę šiek tiek geresni. Kad patektumėm į atkrintamąsias varžybas komandai pritrūko kelių laimėtų varžybų. Šiaip sezoną aplamai vertinčiau vidutiniškai, nes tikrai galėjo būti geriau. Kito sezono tiklsai; kad komanda patektu į atkrintamąsias varžybas, žinoma pagerinti savo asmeninius rodiklius ir laimėti kuo daugiau rungtynių.

 

JKM – Jau gana ilgą laiką su šeima gyvenate Vokietijoje, ar buvo sunku priparasti ir kuom išskirtum Vokietiją nuo Lietuvos?

ŽJ – Priprasti Vokietijoje nebuvo sunku, čia viskas sutvarkyta taip, kad būtų lengva gyventi. Skirtumas tarp Lietuvos ir Vokietijos tas, kad čia žmonės atrodo linksmesni ir megaujasi gyvenimu, visur švaru, saugu.

 

Negalime išvengti klausimų ir apie šią vasarą įvyksiantį 2011 metų Europos krepšinio čempionatą Lietuvoje.

JKM – Turbūt, visiems labiausiai rūpimas klausimas prieš Euro 2011, Lietuvos komandos sudėtis. Kaip manai, ar traumų išretinta Lietuvos komanda sugebės suburti būrį vyrukų, kurie padovanotų Lietuvai medalius?

ŽJ – Mes Lietuviai, turim valią ir esame kovotojai, nesvarbu kas komandoje žaidžia. Traumos visų 3–jų milijonų neišretino, tad nėra ko pergyventi. Dėl medalių, tai ilgas kelias, bet aš tikiu kad Lietuvos krepšinio rinktinė padovanos Lietuvai tikrą šventę.

 

JKM – Ką manai apie Š.Jasikevičiaus, D.Songailos ir kitų senbuvių sugrįžimą į Lietuvos rinktinę?

ŽJ – Treneris pasirinko žaidėjus, treneris sprendžia ir žino ar jie gali padėti komandai ar ne. Mano nuomone, senbūviai patys turi įvertinti savo galimybęs ir ar jie sugebės padėti komandai. Jei jie apsisprendė atstovauti Lietuvai – reiškiasi jie pasiruošę atiduoti save, savo vasarą ir palaikau jų apsiprendimą.

 

JKM – Kaip manai, kas pakeis ar taps Lietuvos krepšinio rinktinės lyderiais dėl traumų iškritus L.Kleizai, J.Mačiuliui?

ŽJ – Aikškių lyderių manau nebus. Norėčiau kad ir nebūtu aikškių lyderių, o būtu komanda, kurioje gali kiekvieną dieną skirtingas žaidėjas patemti komandą kai to labiausiai reikės, tada bus sunku visiems varžovams.

 

JKM – Lietuvos krepšinio rinktinė paruošiamajame cikle nepasiekė tiek pergalių kiek turbūt buvo tikėtasi. Kaip manai, kokios priežastys tai lėmė ir ar tai neturės įtakos komandos pasirodymui čempionato metu?

ŽJ – Draugiškų rungtynių svarba: tai komandos subalansavimas, komandinio žaidimo atradimas. Taip, jos nebuvo lengvos, bet gal dabar bus lengviau, manau įtakos didžiulės neturės tolimesniam komandos pasirodymui. Grupėje laukia 5–ios varžybos per kurias galime pagerinti žaidimą.

 

JKM – Kaip vertini Lietuvos rinktinės varžovus grupėje, ir kaip manai, kokią vietą užims Lietuvos krepšinio rinkitnė?

ŽJ – Normaliai, lengvų rungtynių nebus, grupėje vistiek teks žaisti su visais. Jei norime laimėti, ir užimti kuo aukštesnę vietą grupėje, teks kiekvienom rungtynėm atiduoti viską.

 

JKM – Kur ir kokiu būdu planuoji stebėti čempionatą?

ŽJ – Televizoriaus ekranuose, su komanda šiuo metu ruošiamės ateinančiam sezonui, tad su komandos draugais ir stebėsiu kiek tai leis galimybės.

 

JKM – Ar jau teko lankytis Joniškio krepšinio muziejuje?

ŽJ – Deja dar neteko, bet tikiuosi apsilankyti sugryžūs i Lietuvą.

 

Joniškio krepšinio muziejus dėkoja Žygimantui už šį išsamų interviu ir linki jam kuo geriausios kloties ateinantį sezoną.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *